برای درک بهتر، با چشمان بسته بشنوید | انجمن گیاهان | اولین و تنها خبرگزاری رسمی حوزه سلامت | انجمن گیاهان

۲۰ مهر ۱۳۹۶ گیاهان

برای درک بهتر، با چشمان بسته بشنوید

اگر می‌خواهید افکار و احساسات دیگران را به خوبی درک کنید، بهترین کار این است که چشمان خود را بسته و به صحبت‌هایشان گوش کنید.

به گزارش انجمن گیاهان(انجمن گیاهان) از گاردین، بنابر بررسی‌های یکی از محققان و روانشناسان اجتماعی آمریکایی در دانشگاه ییل، مشخص شده اگر افراد در مقایسه با شنیدن و در همان حال دیدن حالات چهره دیگران، فقط روی شنیدن صدای آنها متمرکز شوند، بهتر می‌توانند احساسات شان را درک کنند.
بنابه گفته این محقق،” انسان‌ها در استفاده از بسیاری از حواس برای انتقال احساسات خود بسیار مهارت دارد اما تحقیقات انجام شده در زمینه احساسات، فقط روی حالات چهره افراد متمرکز شده است.”
محققان همیشه معتقد بوده‌اند که شنیدن صدای افراد همزمان با مشاهده حالات چهره آنها می‌تواند افکار و احساسات‌شان را به خوبی منتقل کند. اما به گفته این محقق از دانشگاه ییل، حالات چهره معمولا می‌توانند روی چهره واقعی افراد ماسک بگذارند. در حالی که مخفی کردن حالت صدا بسیار سخت‌تر است. آنچه که افراد می‌گویند و با روشی که آن را بیان می‌کنند، واضح‌ترین روش درک احساسات آنهاست.
به گزارش انجمن گیاهان، این محقق با بررسی بیش از ۱۷۷۰ داوطلب، با صحبت کردن در مورد موضوعات مختلف در دو حالت اتاق روشن و اتاق تاریک ،پرداخت. در پایان تحقیق مشخص شد داوطلبان زمانی که در اتاق تاریک به صحبت‌های یکدیگر گوش می‌کردند، بهتر توانسته بودند، افکار و احساسات یکدیگر را درک کنند.
مترجم: نادیا زکالوند

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم