اهدای جسد محضری شد | انجمن گیاهان | اولین و تنها خبرگزاری رسمی حوزه سلامت | انجمن گیاهان

۲۰ مهر ۱۳۹۶ گیاهان

اهدای جسد محضری شد

مديراجرايی واحد فرآوری بافت و پيوند نسوج گفت: تاكنون ۶۶ نفر برای اهدای‌جسد اعلام آمادگی كرده و ۱۵ نفر نيز فقط در تهران رضايت محضری خود را به ثبت رسانده‌اند.

به گزارش انجمن گیاهان(انجمن گیاهان) از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی‌قانونی کشور، دکتر امین رادمنش با بیان این مطلب افزود: در پی اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور مبنی بر اهدای‌جسد برای استفاده در مراکز آموزشی و دانشگاهی تاکنون ۶۶ نفر ضمن تماس با این مرکز برای اهدای جسد اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی در خصوص روند اعلام آمادگی اهدای جسد افزود: افرادی که به اهدای جسد خود برای استفاده در مراکز آموزشی تمایل دارند می‌توانند با شماره ۵۵۴۴۲۸۴۴ و ۵۵۴۴۲۶۴۴ تماس بگیرند و آمادگی خود را اعلام کنند.

رادمنش اظهار کرد: پس از اعلام آمادگی از طریق تماس تلفنی و ثبت مشخصات فرد، وی برای ثبت رضایت محضری به یکی از دفترخانه‌های مشخص شده از سوی سازمان معرفی می‌شود و رضایت نامه خود را به شکل محضری به ثبت می‌رساند.

مدیراجرایی واحد فراوری بافت و پیوند نسوج خاطرنشان کرد: در شهر تهران دو محضر برای معرفی علاقه‌مندان اهدای جسد مشخص شده است و از آنجا که تمام هزینه‌های این اقدام توسط سازمان پرداخت می‌شود، متقاضیان اهدای‌جسد باید به یکی از این دو محضر مراجعه کنند.

به گفته وی از رضایت نامه اخذ شده یک نسخه در اختیار فرد داوطلب قرار می‌گیرد و یک نسخه نیز برای سازمان پزشکی قانونی کشور ارسال می‌شود.

رادمنش با تاکید بر اینکه برای اظهار آمادگی اهدای‌جسد هیچ نیازی به مراجعه به پزشکی قانونی نیست، گفت: افراد طی تماس تلفنی با شماره‌های اعلام شده از نحوه انجام کار مطلع و در صورت تمایل به اهدای جسد، محضر نزدیک‌تر به محل سکونتشان برای اخذ رضایت نامه به آنان معرفی می‌شود، ضمن آنکه نسخه رضایت‌نامه نیز توسط محضر برای پزشکی‌قانونی ارسال خواهد شد.

مدیراجرایی واحد فرآوری بافت و پیوند نسوج در پایان تصریح کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور به منظور رفاه حال شهروندان و دسترسی راحت‌تر متقاضیان اهدای‌جسد به دفترخانه‌ها، در پی افزایش تعداد محضرخانه‌های طرف قرارداد با این سازمان است.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم