استقرار سرور اطلاعات آیداتیس در آلمان /در صورت لزوم اعلام جرم می‌کنیم | انجمن گیاهان | اولین و تنها خبرگزاری رسمی حوزه سلامت | انجمن گیاهان

۲۲ آبان ۱۳۹۶ گیاهان

استقرار سرور اطلاعات آیداتیس در آلمان /در صورت لزوم اعلام جرم می‌کنیم

دبیر کانون سراسری درمانگران اعتیاد کشور در واکنش به افشای اطلاعات ۱۲۰ هزار بیمار اعتیادی  گفت: بر اساس اطلاعاتی که دریافت کرده‌ایم،  سرور اطلاعات بیماران در سامانه آیداتیس در کشور آلمان قرار داشته و از نظر امنیتی، فاقد هرگونه گواهینامه لازم بوده است.

دکتر کمال سبکتکین در گفت‌ و گو با انجمن گیاهان (انجمن گیاهان)،  گفت :  از سال ۱۳۸۵ بر اساس بخشنامه شورای عالی فناوری و اطلاعات کشور الزام شده است  که کلیه سرورهای دولتی و غیر دولتی در داخل کشور قرار داشته باشند.

وی افزود: بخش شائبه برانگیز موضوع  آن است که در بخشنامه ۲۵ مهر ماه ۹۵،  وزارت بهداشت که به امضای دو تن از معاونان وزیر رسیده بود تاکید شده که سرور سامانه آیداتیس در ستاد وزارت بهداشت مستقر است. لذا مشخص است که وزارت بهداشت از جوانب  قانونی موضوع مطلع بوده و اینکه چرا سرور اطلاعات چند صد هزار بیمار اعتیادی را بدون حفاظت قابل قبول در کشور آلمان مستقر کرده است قابل توجیه نیست.

دبیر کانون سراسری درمانگران اعتیاد کشور تصریح کرد: در مورد افشای اطلاعات بیماران در حال گردآوری اطلاعات از استان‌ها هستیم و چنانچه این موضوع صحت داشته باشد از طریق مراجع قانونی اعلام جرم نموده و پیگیری خواهیم کرد.

بدیهی است که وزارت بهداشت در این صورت نه تنها در برابر قانون بلکه در محضر الهی نیز باید پاسخگو باشد.

دانلود آهنگ مسعود صادقلو ما به هم میایم